Licensed to USATF - Nebraska Association - Association License
                                                          HY-TEK's Meet Manager
                                 UW La Crosse                                  
                                    Results                                    
 
Event 9  Shot Put 8 & Under Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 7.34m  7/27/2012   Kimora Daniel, 06-Peak Perf                 
 Region Meet: R 5.69m  7/11/2015   Sophia Scott, Cornhusker F                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
Finals
  7 Madison Charles           09 Cornhusker F           4.00m      3.67m   12-00.50 
 
Event 10  Javelin Throw 8 & Under Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 21.11m  7/24/2013   Treasure Brown, 15-Los Angel               
 Region Meet: R 17.49m  7/5/2014    Katharine Beachler, Cornhusker F           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  3 Madison Charles           09 Cornhusker F          10.11m     10.86m      35-07 
 
Event 112  Shot Put 6 lb. 9-10 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
 Region Meet: R  7.54m  7/8/2016    Katharine Beachler, Cornhusker F           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  3 Sophia Scott              07 Cornhusker F           6.80m      6.68m   21-11.00 
 
Event 113  Javelin Throw 300g 9-10 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 37.15m  7/29/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
 Region Meet: R 24.33m  2006        Samantha Waldron, Cornhusker Flyers        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sophia Scott              07 Cornhusker F          27.66m     24.99mR     82-00 
 
Event 154  400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N   58.45  6/23/2012   James Smith, LA Jets                      
 Region Meet: R 1:03.19  2004        Terry Grigsby, Omaha, NE                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  2 Andrew Hawkins            07 Cornhusker F         1:05.81    1:05.90   3 
 
Event 155  800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:19.00  5/20/1989   W.Obea Moore, LA Jets                     
 Region Meet: R 2:31.71  2004        Jay Schneider, Southwest Area, WI         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  2 Andrew Hawkins            07 Cornhusker F         2:40.96    2:37.23   2 
 
Event 161  Long Jump 9-10 Division Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX                  
 Region Meet: R 4.50m  7/6/2013    Matthew Medill, Licoln Jets                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  6 Andrew Hawkins            07 Cornhusker F           3.82m      3.92m   NWI  12-10.50 
 
Event 162  Shot Put 6 lb. 9-10 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.40m  7/28/2012   Dylan Carter, Unattached                   
 Region Meet: R 10.02m  2005        Jerald Foster, Lincoln Youth               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  7 Jack Chambers             08 Cornhusker F           7.55m      6.89m   22-07.25 
 
Event 163  Javelin Throw 300g 9-10 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 43.87m  7/25/2013   Maalik Murphy, 15-Speed Cit                
 Region Meet: R 33.57m  7/11/2015   Maxwell Scheef, West Omaha T               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 11 Jack Chambers             08 Cornhusker F          20.90m     18.32m      60-01 
 
Event 164  Triathlon 9-10 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  1236  7/24/2012   Ashton Allen, Living Waters TC              
 Region Meet: R   800  2005        Chris Johnston, Roseville, MN               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  7 Jack Chambers             08 Cornhusker F             421        374  
 
Event 164  Triathlon: #1 Shot Put 9-10 Division Boys Triathlon
=================================================================================
 Region Meet: R 7.77m  7/10/2015   Payton Hochhalter, Team NoDak               
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  3 Jack Chambers             08 Cornhusker F             6.76m   22-02.25    293
 
Event 164  Triathlon: #2 High Jump 9-10 Division Boys Triathlon
=================================================================================
 Region Meet: R 1.15m  7/10/2015   Payton Hochhalter, Team NoDak               
 Region Meet: R 1.15m  7/8/2016    Jaxson Minear, Central Iowa                 
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  7 Jack Chambers             08 Cornhusker F             1.00m    3-03.25     81
 
Event 164  Triathlon: #3 400 Meter Dash 9-10 Division Boys Triathlon
=======================================================================
 Region Meet: R 1:11.77  7/4/2014    Jessie Cauble, West Omaha T               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  8 Jack Chambers             08 Cornhusker F           1:29.84  
 
Event 205  800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
 Region Meet: R 2:34.29  7/7/2016    Arianna Jackson, Central Iowa             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  9 Rachael Chambers          05 Cornhusker F         2:43.28    2:44.70   2 
 
Event 206  1500 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
 Nat'l Youth: N 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
 Region Meet: R 5:03.29  2003        Katie Flood, Central Iowa Excalibur       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  6 Rachael Chambers          05 Cornhusker F         5:45.03    5:30.09   2 
 
Event 213  High Jump 11-12 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
 Region Meet: R 1.47m  2010        Kathleen Medill, Lincoln Jets               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  5 Rachael Chambers          05 Cornhusker F           1.20m      1.20m    3-11.25 
 
Event 215  Shot Put 6 lb. 11-12 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.90m  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, WA             
 Region Meet: R 12.81m  2008        Kennedy Blahnik, Algoma, WI                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  2 Ava Akough                05 Cornhusker F           8.97m      9.32m   30-07.00 
  3 Katharine Beachler        06 Cornhusker F           8.92m      8.89m   29-02.00 
 
Event 216  Discus Throw 1kg 11-12 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
 Region Meet: R 32.31m  2008        Kennedy Blahnik, Algoma, WI                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  4 Katharine Beachler        06 Cornhusker F          19.55m     18.30m      60-00 
  5 Ava Akough                05 Cornhusker F          18.09m     17.50m      57-05 
 
Event 217  Javelin Throw 300g 11-12 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 45.84m  6/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
 Region Meet: R 35.12m  2010        Katelyn Gochenour, Cornhusker Flyers       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Katharine Beachler        06 Cornhusker F          24.03m     27.70m      90-10 
 
Event 218  Outdoor Pentathlon 11-12 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N  3412  7/23/2008   Stacey Destin, Boynton Beach, FL            
 Region Meet: R  2681  2002        Lindsay Lettow, Westside Track Club         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 Rachael Chambers          05 Cornhusker F            1783       2024  
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
 Region Meet: R 14.34  7/3/2014    Karley Motschenbacher, Team NoDak           
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  2 Rachael Chambers          05 Cornhusker F             15.82   1.0    606
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
 Region Meet: R 8.51m  7/7/2016    Nayeli Williams, Eagles Wings               
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rachael Chambers          05 Cornhusker F             7.81m   25-07.50    387
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
 Region Meet: R 1.40m  7/4/2013    Elizabeth Rupprecht, CornhuskerFlyers       
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Rachael Chambers          05 Cornhusker F             1.20m    3-11.25    312
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
 Region Meet: R 4.71m  2001        Kersten Thorgaard, Ames Impact              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Rachael Chambers          05 Cornhusker F             3.68m   NWI  12-01.00    237
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
 Region Meet: R 2:34.29  7/7/2016    Arianna Jackson, Central Iowa             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  2 Rachael Chambers          05 Cornhusker F           2:48.20     482
 
Event 265  Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 16.36m  8/1/2010    Elijah Zoucha, West O Throwers             
 Region Meet: R 14.61m  2010        Eljah Zoucha, West O Throws                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  9 Jace Maness               05 Cornhusker F           7.56m      7.77m   25-06.00 
 
Event 266  Discus Throw 1kg 11-12 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 48.65m  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
 Region Meet: R 34.48m  2010        Nick Phelps, Kingsley, IA                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 10 Jace Maness               05 Cornhusker F          22.70m     19.60m      64-04 
 15 Tyler Laughlin            05 Cornhusker F          18.16m     16.45m      54-00 
 
Event 267  Javelin Throw 300g 11-12 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 54.53m  7/21/2006   Aaron Potter, Eugene, OR                   
 Region Meet: R 45.48m  2005        Jon Williams, Cornhusker Flyers            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  7 Jace Maness               05 Cornhusker F          23.82m     21.80m      71-06 
 
Event 316  Long Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.07m  6/20/1998   Tracee Thomas, Las Vegas, NV                
 Region Meet: R 5.49m  7/11/2015   Kiana Estima, Apollo Track                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  5 Jackline Paul             03 Cornhusker F           4.75m      4.86m   1.3  15-11.50 
 
Event 317  Triple Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.23m  7/30/2015   Jasmine Moore, North TX Cheetah            
 Region Meet: R 11.00m  7/6/2014    Allyson Weiss, East Ridge A                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  2 Jackline Paul             03 Cornhusker F           9.63m     10.00m   0.7  32-09.75 
 
Event 365  Pole Vault 13-14 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 4.42m  7/9/2009    Adam Coulon, Flying Dragons                 
 Region Meet: R 3.35m  2003        Caleb Coffee, Milaca, MN                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Ian Klimowicz             03 Cornhusker F                         NH            
 
Event 367  Triple Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.43m  7/28/2011   Marcus Krah, Durham Strid                  
 Region Meet: R 11.67m  2006        Mitchell Pearson, South Madison Panthers   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  3 Ian Klimowicz             03 Cornhusker F          10.59m     10.93m   1.0  35-10.50 
  9 Andrew Schmitz            03 Cornhusker F           7.64m      8.87m   1.3  29-01.25 
 10 Tyler Wilson              03 Cornhusker F           9.06m      8.19m   0.7  26-10.50 
 
Event 368  Shot Put 4kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 18.10m  7/24/2013   Nolan Van Amen, Raw Speed                  
 Region Meet: R 16.71m  7/6/2013    Samuel Welch, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  5 Tyler Wilson              03 Cornhusker F          11.40m     12.12m   39-09.25 
  6 Ian Klimowicz             03 Cornhusker F          11.95m     11.88m   38-11.75 
 
Event 369  Discus Throw 1kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 62.48m  7/28/2013   Nolan Van Amen, Raw Speed                  
 Region Meet: R 56.53m  7/6/2013    Samuel Welch, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  5 Tyler Wilson              03 Cornhusker F          40.80m     36.60m     120-01 
 10 Andrew Schmitz            03 Cornhusker F          25.09m     25.10m      82-04 
 
Event 370  Javelin Throw 600g 13-14 Division Boys
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 59.63m  6/7/2008    Adam Sparks, Unatt Tuscalossa, AL          
 Region Meet: R 47.05m  2006        Ben Lindaman, Westside Track Club          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  3 Tyler Wilson              03 Cornhusker F          35.47m     34.39m     112-10 
  4 Ian Klimowicz             03 Cornhusker F          30.68m     33.35m     109-05 
  8 Andrew Schmitz            03 Cornhusker F          24.41m     24.92m      81-09 
 
Event 411  400 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
=========================================================================
 Nat'l Youth: N   57.87  7/1/2005    Ebony Collins, Quiet Fire                 
 Region Meet: R 1:03.84  2012        Shaina Burns, Prior Lake, MN              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  9 Nyarial Nyoak             01 Cornhusker F         1:33.24    1:59.36  
 
Event 418  Triple Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 12.94m  7/30/2009   Ciarra Brewer, Mission Valley TC           
 Region Meet: R 11.68m  7/10/2016   Allyson Weiss, 30-Unattache                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  4 Ginni Lynam               02 Cornhusker F           9.81m      9.90m   1.7  32-05.75 
 
Event 419  Shot Put 4kg 15-16 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 15.20m  7/21/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
 Region Meet: R 13.86m  2011        Kennedy Blahnik, Algoma, WI                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  2 Eliana Akough             02 Cornhusker F          12.60m     11.42m   37-05.75 
  6 Mildred Young             01 Cornhusker F          10.41m     10.41m   34-02.00 
 
Event 420  Discus Throw 1kg 15-16 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 50.12m  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
 Region Meet: R 47.48m  2011        Kennedy Blahnik, Algoma, WI                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  3 Eliana Akough             02 Cornhusker F          29.72m     33.72m     110-07 
  4 Mildred Young             01 Cornhusker F          33.90m     33.51m     109-11 
 
Event 421  Javelin Throw 600g 15-16 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 47.26m  7/28/2013   Tairyn Montgomery, Vegas Valley            
 Region Meet: R 33.93m  7/7/2016    Baryah Johnson, Joe Sims Mil               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  7 Mildred Young             01 Cornhusker F          25.70m     24.23m      79-06 
 
Event 422  Hammer Throw 15-16 Division Girls
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 50.54m  7/22/2013   Haley Showalter, Unattached                
 Region Meet: R 38.46m  2010        Sidnie Wilder, Rice Lake, WI               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  3 Eliana Akough             02 Cornhusker F          22.34m     27.34m      89-08 
  4 Mildred Young             01 Cornhusker F          26.33m     26.34m      86-05 
 
Event 458  2000 Meter Steeplechase 15-16 Division Boys
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 6:02.84  7/31/1988   Jason Brown, Provo, UT                    
 Region Meet: R 6:26.42  2009        Britt Jensen, Fremont, NE                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  3 Henry Slagle              02 Cornhusker F         7:38.16    7:32.77  
 
Event 510  100 Meter Hurdles 17-18 Division Women
=================================================================================
Top 9 Advance by Time
 Nat'l Youth: N 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
 Region Meet: R 14.97  7/7/2016    Natalie Windels, Real Track &               
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  9 Beth Vawter               00 Cornhusker F           16.28      17.20q -0.1  2 
 
Event 510  100 Meter Hurdles 17-18 Division Women
==============================================================================
 Nat'l Youth: N 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
 Region Meet: R 14.97  7/7/2016    Natalie Windels, Real Track &               
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  7 Beth Vawter               00 Cornhusker F           17.20      16.97  -1.7 
 
Event 511  400 Meter Hurdles 17-18 Division Women
=========================================================================
 Nat'l Youth: N   57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit      
 Region Meet: R 1:02.81  7/10/2016   Natalie Windels, Real Track &             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  9 Beth Vawter               00 Cornhusker F         1:14.09    1:12.81  
 
Event 515  High Jump 17-18 Division Women
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 1.85m  7/25/1996   Adrienne Sims, Fayettevile, NC              
 Region Meet: R 1.70m  7/4/2013    Kaija Crowe, Fuzion Athletics               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  3 Brianna Botts             00 Cornhusker F           1.50m     J1.50m    4-11.00 
 -- Sarah Devlin              99 Cornhusker F           1.35m         NH            
 
Event 517  Long Jump 17-18 Division Women
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 6.36m  7/23/1994   Angela Henry, Omaha, NE                     
 Region Meet: R 5.26m  7/9/2015    Mikaela Grant, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  3 Haley Miller              99 Cornhusker F           4.89m      5.26m   3.0  17-03.25 
 
Event 518  Triple Jump 17-18 Division Women
========================================================================================
 Nat'l Youth: N 13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX              
 Region Meet: R 12.31m  2010        Laque Moen-Davis, Midwest Striders         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  4 Haley Miller              99 Cornhusker F          10.53m     10.87m   2.5  35-08.00 
  9 Sarah Devlin              99 Cornhusker F           9.52m      9.56m   1.4  31-04.50 
 
Event 520  Discus Throw 1kg 17-18 Division Women
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 53.42m  7/9/1995    Suzy Powell, Joplin, MO                    
 Region Meet: R 50.35m  2002        Abby Emsick, Cornhusker Flyers             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  4 Kennedy Gochenour         99 Cornhusker F          35.74m     38.40m     126-00 
 
Event 521  Javelin Throw 600g 17-18 Division Women
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 52.30m  7/28/2011   Avione Allgood, Wichita, KS                
 Region Meet: R 44.56m  7/6/2014    Kayla Hochhalter, Team NoDak               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kennedy Gochenour         99 Cornhusker F          33.88m     35.46m     116-04 
  5 Haley Miller              99 Cornhusker F          17.47m     21.66m      71-01 
 
Event 522  Hammer Throw 17-18 Division Women
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 54.30m  7/23/2012   Avana Story, 03-Throw1dee                  
 Region Meet: R 46.10m  2007        Jasmine Mosley, Bellevue Recreation        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  3 Kennedy Gochenour         99 Cornhusker F          23.00m     24.37m      79-11 
 
Event 552  100 Meter Dash 17-18 Division Men
==============================================================================
Top 9 Advance by Time
 Nat'l Youth: N 10.08  6/27/2005   J-Mee Samuel, Greensbooro, NC               
 Region Meet: R 10.58  2007        Jerrell Hammock, MN Northern Stars          
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
 12 Dylan Simpson             99 Cornhusker F           11.29      11.60   1.5 
 
Event 553  200 Meter Dash 17-18 Division Men
==============================================================================
Top 9 Advance by Time
 Nat'l Youth: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
 Region Meet: R 21.15  7/6/2014    Kenzo Cotton, Bellevue Rec                  
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
 13 Dylan Simpson             99 Cornhusker F           23.20      24.00   2.3 
 
Event 554  400 Meter Dash 17-18 Division Men
============================================================================
 Nat'l Youth: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Salt Lake City, UT      
 Region Meet: R 46.83  7/5/2014    Kenzo Cotton, Bellevue Rec                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
 15 Dylan Simpson             99 Cornhusker F           52.05      53.08   2 
 
Event 556  1500 Meter Run 17-18 Division Men
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, WA               
 Region Meet: R 4:38.10  7/4/2013    William Dougherty, Unattached             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 11 Jaden Gebeke              00 Cornhusker F         4:40.09    4:39.43  
 
Event 557  3000 Meter Run 17-18 Division Men
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 8:41.25  7/28/2011   Jacob Smith, Wichita, KS                  
 Region Meet: R 8:50.47  7/10/2016   Hunter Lucas, Team NoDak                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  6 Jaden Gebeke              00 Cornhusker F        10:13.52    9:58.83  
 
Event 558  2000 Meter Steeplechase 17-18 Division Men
=========================================================================
 Nat'l Youth: N 5:53.71  7/29/1983   Orla Kastberg, Grantville, NY             
 Region Meet: R 6:16.43  2011        Britt Jensen, Fremont Track Club          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 John Slagle               99 Cornhusker F         6:24.22    6:39.57  
 
Event 565  High Jump 17-18 Division Men
===================================================================================
 Nat'l Youth: N 2.28m  7/9/1983    Dothel Edwards, Seattle, WA                 
 Region Meet: R 2.10m  2009        Noah Kittelson, Westside, IA                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  8 Aaron English             00 Cornhusker F           1.80m     J1.80m    5-10.75